دانلود تحقیق در موردزمین شناسی

با ما همراه باشید با موضوع دانلود تحقیق در موردزمین شناسی
دانلود تحقیق در موردزمین شناسی|2059299|sof

نام فایل : زمین شناسی

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 40

حجم : 5 مگابایت


نکته
3-وجود آب
1-وجود هواکره یا اتمسفر
2-وجود لایه ازون
4-وجود خاک
علت آسیب دیدن لایه ازون
تولید حجم زیادی از گازهای مضر از سوی صنایع برخی از کشورهای پیشرفته
نتیجه آسیب دیدن لایه ازون
خطرناک شدن برخی مناطق کره زمین برای زندگی
نشانه های بی توجهی ما نسبت به هوا کره
سیل های ویرانگر
طوفان های سهمگین
گرمای کشنده در برخی از نقاط کره زمین
قحطی و خشکسالی و....
نکته
بخش زیادی از سطح زمین آب است.
علل اهمیت مطالعه و شناخت آبکره در کشورمان ایران
1-بخش های زیادی از ذخایر نفت و گاز کشورمان در حوضه های
دریایی خلیج فارس و دریای خزر قرار دارد.
2-اهمیت دریای خزر،خلیج فارس و دریای عمان از نظر تنوع آبزیان و گردشگری
خاک
خاک یا سنگ کره تنها مکان مناسب برای زندگی بشر در کره زمین است.
خارجی ترین بخش زمین از خاک تشکیل شده است.
خاک محصول فرسایش سنگ ها است
خاک محل رویش گیاهان است و بنابراین غذای انسان و دیگر موجودات زنده به خاک وابسته است.
انواع ذخایر معدنی کره زمین در پوسته زمین قرار دارد.
توجه به ذخایر معدنی در ایران به هزاران سال قبل بازمی گردد.
ایرانیان در زمان هخامنشیان با دسترسی به سنگ آهن از آن در ساخت وسایل و ابزار جنگی استفاده کرده وبدین طریق از کشور در مقابل هجوم دشمنان دفاع کردند.
در دهه های اخیر کشف ذخایر با ارزش اورانیوم سبب گردید تا با دستیابی به توان هسته ای،ایران از آن در صنایع دارویی و تولید انرژی استفاده نماید.
خوشبختانه کشورما از نظر وجود معادنی مانند سنگ آهن،مس،روی،سرب ،طلا و نفت دارای اهمیت است.
نقش مطالعه شناخت زمین در ساختمان سازی چیست؟
شناخت جنس زمین و رفتار مواد سازنده آن دارای اهمیت است. مثلا تنها ساختن ساختمان های محکم برای مقابله با زلزله کافی نیست بلکه باید رفتار مواد سازنده زمینی که بر روی آن سازه ای احداث شده نیز مهم است.
اهمیت مطالعه خصوصیات زمین:
برای در امان ماندن از حوادثی مانند زمین لرزه،رانش زمین،سقوط سنگ و غیره باید خصوصیات زمین را بطور جدی بررسی کرد.
نقش قبول کردن پویا بودن زمین:
اگر پویا بودن زمین را قبول می کردیم و این شناخت را در ساخت و سازها منظور می کردیم دیگر شاهد خسارت های مالی و جانی توسط بلایای طبیعی مانند زمین لرزه نبودیم.
بشر برای زندگی در کره زمین به آب وهوا ،غذا و انرژی نیاز دارد که همه آنها در کره زمین وجود دارد که توسط خداوند بزرگ آفریده شده است.
منابع طبیعی مانند آب و غذا محدودند و ما نمی توانیم بی رویه از آنها استفاده کنیم.
اجزاء تشکیل دهنده کره زمین مانند حلقه های یک زنجیر به یکدیگر متصل می باشند و آسیب به هر حلقه،سبب نابودی این مجموعه منسجم می شود.
سازمان علمی-فرهنگی یونسکو سال 2008 میلادی را سال سیاره زمین نامگذاری کرد .هدف از این اقدام ،توجه انسان ها به کره زمین به عنوان تنها مکان برای زندگی است که استفاده نادرست از آن موجب نابودی زمین خواهد شد.
....مطالب دیگر:
🔗بررسي زنان پيامبر اسلام (ص)🔗بررسي زندگي نامه البرت انيشتين و نگاهي بر نظريات انيشتين و تاريخچه نظريه‌هاي آلبرت انيشتين نسبيت🔗بررسي شخصيت و علم و عبادت و بندگي حضرت فاطمه زهرا(س)🔗آئين نامه اجرائي رقابت‌هاي ليگ باشگاههاي بيس‌بال کشور جام اتحاد ملي🔗آشنايي با ماشين بينايي و تصوير برداري ديجيتالي و ميكروكنترلر 8051 و بررسي موتور پله اي و مشخصه🔗بررسي پارک چيتگر و عوامل مخرب و اندازه گيري پوشش گياهي و زمين آن🔗بررسي مفاهيم بنيادي بيمه‌هاي اشخاص و مروري بر علل پيدايش، گسترش و تكامل بيمه‌هاي اشخاص🔗بررسي روانشناسي رنگها و نگاهي بر تاثير و جايگاه رنگ در زندگي شخصي افراد🔗بررسي روسازي راه و هدف و لايه ها و انواع روشهاي آن و بررسي هاي ژئوتكنيكي و نمونه برداري خاك🔗بررسي تاثير استفاده از درو پنجره دوجداره بر صرفه جويي انرژي🔗ارائه روش جديدي در طرح اختلاط بتن روان بااستحكام متوسط و محتواي كم سيمان🔗بررسي يونجه و تاريخچه آن و بررسي کشت بافت يونجه و وسايل و شرايط مورد نياز کشت🔗تي‌ از پيامبران‌ حضرت‌ لوط‌ (ع‌) حضرت‌ سليمان‌ (ع‌) و غزوات‌ حضرت‌ محمد (ص‌) غزوه‌ طائف‌ و غزوه🔗آموزش و بررسي روش هاي مختلف ايجاد تغييرات درکل ساختارسايت طراحي شده جهت بهبود کارايي طراحي🔗بررسي بادشکن و مکانيزم و اثرات ميکروکليمايي آن🔗رويکردهاي مختلف در مفهوم سازي اخلاق با تاکيد بر کاربرد آنها در پرورش اخلاقي🔗بررسي زندگي وآثار سالوادور دالي🔗بررسي روند طراحي نقشه هاي ساختماني🔗بررسي رويکردهاي موجود در مورد نقش زنان در توسعه و مروري بر 10 نكته براي انتخاب يك كسب و كار خانگ🔗بررسي لزوم و حد و مرز حجاب و رابطه ان با عفاف و نگاهي بر کيفيت حجاب و پوشش فاطمه زهرا (س) و چهل🔗تشريح مقولات داده، اطلاعات مديريت دانش و دانش آفريني و ارائه راه هايي براي دانش آفريني🔗بررسي زندگي نامه سيد حسن حسيني و انديشه و شعر او🔗بررسي زندگي نامه ويگوتسكي و اصل نظريه تفكر و زبان او و فلسفه و جزئيات آن🔗زندگينامه كارآفرينان موفق جهان و ويژگيها و کسب و کار آنها🔗بررسي زندگي وسيماي حضرت امام مهدي القائم (عج) و نشانه هاي ظهور